و ما زنان
 
پيوندهای روزانه

کتاب دیگری که به نظر من به شناخت ما از جنسیت کمک می کند، کتاب "انواع مردان" است که در واقع همان 8 مرد از 15 آرکتایپ (کهن الگو) می باشد که خانم دکتر "ژان شینودا بولن" به رشته تحریر درآورده است. ترجمه خوبی از این کتاب توسط آقای "فرشید قهرمانی" ارائه شده.نام انگلیسی این کتاب "Gods in everyman" می باشد.

برای دستیابی به شناختی کاملتر ابتدا باید به شناخت خود بپردازیم سپس فرد مقابل را آنالیز کنیم. همانطور که اکثر شما می دانید افراد خارج از جنس (منظور مرد یا زن بودن است) جنسیتی متفاوت دارند. ما بارها و بارها با افرادی روبرو شده ایم که جنسیتی متفاوت با جنس خود دارند که با قالب های شناخته شده توسط ما مغایرت دارند.

برای مثال برای بستن قرارداد خرید یراق آلات در و پنجره به شرکتی مراجعه می کنیم که مدیرعامل آن یک خانم است ولی دربرخورد با این خانم متوجه می شویم که او تمام صفات یک مرد را دارد و نوع برخوردش و صنفی که در آن مشغول به کار است کاملا مردانه است و از ما نیز انتظار دارد که مثل یک مرد با او برخورد کنیم. اگر با او برخوردی متفاوت داشته باشیم و به زن بودنش اشاره کنیم مثلا بگوییم که " این یک کار مردانه است، شما اینجا چگونه کار میکنید؟" این برخوردی است که او را خشمگین می کند زیرا او اعتقاد دارد که با یک مرد فرقی ندارد. این برخورد از ویژگیهای زن آرتمیسی است که در کتاب قبلی خانم "بولن" که به آن اشاره کردم وجود دارد.

همینطور ممکن است با مردی مواجه شویم که روحیه ای لطیف داشته باشد و مانند یک زن با شما درد دل کند و نقاط مشترک زیادی با شما (اگر زن هستید) داشته باشد. این موضوع نشان می دهد که ما باید ویژگی های شخصیتی مختلف را بشناسیم و تنها به ظاهر برای تشخیص مرد یا زن بودن یک فرد بسنده نکنیم.

آرکتایپهای مردان و زنان خانم "بولن" در این زمینه به ما کمک شایانی می کنند. ایشان براساس مطالعات و تحقیقاتشان بر روی افراد مختلف از جمله بیمارانشان این کتاب را به رشته تحریر در آورده اند.

امیدوارم از خواندن آن لذت ببرید، و شناخت بیشتری نسبت به خود و جنس دیگر پیدا کنید.

[ ۱۳٩۱/۱/٢٦ ] [ ٥:٤٦ ‎ب.ظ ] [ سمیرا رهبر ] [ نظرات () ]

در اولین پست معرفی کتاب این وبلاگ به کتاب "نمادهای اسطوره ای و روانشناسی زنان" نوشته خانم بولن اشاره شد، در اینجا می خواهم به مشخصات یکی از این آرکتایپها اشاره کنم. آرکتایپ به معنای کهن الگو و یا اسطوره می باشد.

براساس مطالعات خانم بولن 15 آرکتایپ بارز تعریف شده است که از 8 مرد و 7 زن تشکیل شده اند، نام یکی از این آرکتایپها که در کتاب خانم بولن به تفصیل از آن یاد شده است، آتنا می باشد.

افرادی که این آرکتایپ در آنها بارز می باشد، مجذوب قدرت هستند. آنها زنانی هستند که اگر در توانشان باشد خود به دنبال قدرت می روند، در غیر اینصورت مردی بانفوذ و قدرتمند را می یابند و حامی وفادار او می شوند.

بسیاری از منشیها و دستیاران مدیران دارای این شخصیت هستند. آتناها باتدبیر و بسیار هوشمند هستند، در بحرانی ترین شرایط بهترین راه حلها را می یابند و اوضاع را تحت کنترل خود در می آورند. آنها مدیران بسیار خوبی هستند و بر اوضاع مسلط می باشند. یک زن آتنایی می تواند یک مدیر داخلی خوب باشد و یا یک خانه دار خوب که می داند در شرایط مالی سخت چگونه امورات خانه را به بهترین شکل ممکن اداره کند.

زن آتنای در تمام طول عمر به دنبال کسب دانش و یادگیری است و تا جایی که برایش ممکن است ادامه تحصیل می دهد. این شخص بسیار صبور است و پشتکار زیادی دارد و با داشتن ذهنی منطقی و عقل گرا به ندرت احساساتی می شود. او اهل میانه روی است و معمولا گرفتار افراط و تفریط نمی شود.

ذهن زن آتنایی مردانه است و تمایل او نیز به صحبت کردن و کار با مردان می باشد. او دوستان مونث زیادی ندارد و محرم رازهمکاران مرد خود می باشد بدون اینکه رابطه عاطفی با آنها برقرار کند.

آتنا به افراد ضعیف اهمیتی نمی دهد و تنها جذب قدرتمندان و افراد با نفوذ می شود. این زن با شغلش زندگی می کند و زمان کمتری را به زندگی شخصی و عاطفی اش اختصاص می دهد.

براساس مطالعات خانم بولن یک فرد سالم باید همه آرکتایپها را در دوره های مختلفی از عمر خود زندگی کند، اما در هر زمانی یکی از کهن الگوهابسیار بارزتر می باشد. معمولا افراد بیش از یک آرکتایپ را در یک برهه زمانی دارا هستند. بنابراین ممکن است یک فرد بعضی از ویژگیهای این آرکتایپ و بعضی از ویژگیهای آرکتایپ دیگری را دارا باشد و نه همه آنها را.

[ ۱۳٩۱/۱/۱٧ ] [ ٩:۱٦ ‎ب.ظ ] [ سمیرا رهبر ] [ نظرات () ]

کارآفرین صنعتی زمینه فعالیت: بخش کشاورزی

 هیچ وقت فکرش را هم نمیکرد که روزی پیاز چه ها را تمیز و در خاک بکارد. تراکتور سوار شود و پا به پای دیگر کشاورزان منطقه گندم بکارد.شهناز ربیعی 29 ساله کار آفرین نمونه –استان چهار محال و بختیاری است.

هر چند تصور نمیکرد که سرنوشت اش با کشاورزی گره بخورد.اما حالا کشاورزی را شغل پر افتخارش میداند : تا راهنمایی در فرادمبه محل زندگی اش تحصیل کرد-دبیرستان بهیاری را در بروجن و لیسانس علوم اجتماعی را همان جا گرفت. تصور هر شغلی را داشت جز کشاورزی که حالا در بروجن به آن معروف شده است.ربیعی با کمک چهار زن همکارش زمین وسیعی را برای کشت و کار راه انداخت تا زنان سرپرست خانوار و خودسرپرست و نیز خانواده معلولان بروجن بتوائند در آن کار کنند. او سال های دوری را به یاد می آورد که برای کار به بهزیستی بروجن مراجعه میکند تا کاری مرتبط با رشته تحصیلی اش بیابد: مسوولان بهزیستی گفتند که کار پشت میز نشینی (کارمندی) ندارند و اگر میتوانم یک شرکت تعاونی تاسیس کنم و من هم به عنوان اولین نفر در بهزیستی بروجن این کار را پذیرفتم.

او سال 77 شرکت ( مددجویان بهزیستی خاص بانوان فرادمبه ) را تاسیس کرد . و عضو گیری اش ر ا هم از مددجویان نابینا - ناشنوا و معلول آغاز کرد. اما برای ادامه کارش خوانواده مددجویان را به کار دعوت کرد. از تجربه راه اندازی زمین کشاورزی میگوید: از هیات مدیره شرکت تعاونی در ابتدا 200هکتار زمین تقاضا کردیم اما به ما گفتند چون زن هستید و توانایی اداره این وسعت زمین راندارید.و در نهایت با چانه زنی های فراوان در نهایت به ما 500 جریب زمین به ما اجاره داده شد.

شهناز ربیعی که در آن سال ها دختر مجردی بوده به خاطر تفکرات سختگیرانه در باره دختران جوان –محدودیت های فراوانی داشته است. اما هیچ یک از این محدودیت ها مانع از رسیدن به موفقیت هایش نمی شد. اجاره زمین -گرفتن وام –تقاضای آب و برق از جمله کارهایی هستند که در آن سال ها در منطقه بروجن مردانه تلقی می شد .اما او ایستاد و راه را ادامه داد.اما این مشکلات-این کار آفرین نمونه را از پای نینداخت.  وام گرفتن را شرع کرد . یک بار از بانک کشاورزی وام 76 میلیون تومانی با بهره 16 در صد را گرفت. و زمین را با کشت گندم- سیب زمینی و زعفران آغاز کرد. برای گرفتن این 76 میلون تومان زمین داران منطقه را شناسایی کرد تا برای او وثیقه در بانک بگذارند.

در آن زمان ها پدر و برادرانش با رفتن به بانک و کار در عرصه اقتصاد کشاورزی مخالفت میکردنند. ربیعی دست به کار شد و چندین بار پدر را همراه خود به بانک و بعد از آن به خانه معلولان و به او یادآوری میکرد که همه این تلاش ها به خاطر این معلولانی است که حامی ندارند و اگر من هم نباشم آینده تاریکی خواهند داشت.با این کارها پدر او کمی آرام می شد حالا پدر و برادرانش حامی اصلی این کارآفرین نمونه تبدیل شده اند. که سال گذشته عنوان (زن نمونه استان) را هم به خود اختصاص داد.شهناز ربیعی حالا توانسته است با کمک زنان بروجن زمینی را به وسعت 51 هکتار و نیم گندم – سیب زمینی و زعفران را زیر کشت ببرد و خانواده بسیاری از معلولان بهزیستی را مشغول کار کند.

[ ۱۳٩۱/۱/۱٧ ] [ ۱٢:٥٤ ‎ق.ظ ] [ سمیرا رهبر ] [ نظرات () ]

 

روزنامه "وال استریت ژورنال" چاپ امریکا، به نقل از تحقیقی که گروه تحقیقاتی کاتالیست انجام داده است، 50 زن تاثیر گذار در عرصه ارشد مدیریتی را انتخاب و معرفی کرده، که یکی از آنها یک زن ایرانی است.

50 زن موفق موجود در ایت فهرست از میان زنان شاغل در 500 شرکت برتر اقتصادی امریکا و یا مرتبط با امریکا انتخاب شده اند.

"شیلا بلیر" زن شماره یک جدول، به خاطر نقش او برای کمک به حل بحران می بانک ها و طرح نجات آنها از ورشکستگی در شرکت بیمه فدرال "دیپازیت " توجه زیادی را به خود جلب کرده است.

در ردیف 45 این فهرست نام یک زن ایرانی نیز به چشم می خورد، سعیده قدس، موسس انجمن خیریه محک.

خانم قدس موسسه ای را مدیریت می کند که تاسیس و اداره آن به تجربه ای از زندگی شخصی او باز می گردد." وال استریت ژورنال" می نویسد، حدود 20 سال پیش هنگامی که دختر 2 ساله سعیده قدس به سرطان مبتلا شد، او متوجه موضوعی می شود: خانواده های کم درآمد ایرای به خصوص در استان های کوچک، شاهد مرگ آرام و تدریجی کودکان خود هستند. آنها حتی هزینه سفر به تهران و بستری کردن کودکانشان را در بیمارستان ندارند.

در واکنش به این موضوع سعیده قدس 57 ساله در سال 1369 انجمن خیریه ای به نام محک، برای حمایت از مراحل درمانی کودکان سرطانی تاسیس کرد.

انجمن محک با تلاش داوطلبانی که برای آن کار ی کنند به یکی از بزرگترین سازمانهای غیر دولتی در ایران تبدیل شد و تا به حال به 12000 کودک ایرانی و هزاران کودک عراقی و افغان پناهنده و مبتلا به سرطان کمک کرده است.

(با سپاس از تلاش کم نظیر خانم سعیده قدس یکی از بانوان بزرگ ایران زمین)

لینک موسسه محک: http://www.mahak-charity.org/main/fa

[ ۱۳٩۱/۱/۱٠ ] [ ۱٢:٠۱ ‎ب.ظ ] [ سمیرا رهبر ] [ نظرات () ]

تحقیقات نشان می‌دهد، اولین دلیلی که باعث شروع کسب و کار توسط زنان می شود این است که در آنان ایده‌های کار آفرینی القا می‌شود , دلیل دیگری که اغلب اظهار می شود خشمی است که از محیطهای کاری قبلی خود دارند.اینها همه واقعیتهای بر مطالعه ای است که امروز توسط سه سازمان معتبر کسب و کار زنان منتشر شده است: کاتالیست(Catalyst)، انجمن ملی برای زنان صاحب کسب وکار (NFWBO)، کمیته های کارآفرینی.


راه های جدید برای کسب وکار زنان تحقیقی است که بر مبنای بررسی های انجام شده روی800 زن و مرد صاحب کسب و کار صورت گرفته است و هدف آ ن دریافت این نکته بوده است که چرا تعداد زنان صاحب کسب و کار در ایالات متحده تقریبا با رشدی دو برابر بیشتر از میانگین جهانی افزایش می‌یابند. لوئیس هابر (Lois HABER) رئیس موسسه NFWBO دبیر و سرویس مالی موسسه Delare Valley بیان می کند.« زنان احتمالا بیشتر به دو دلیل کسب و کار خود را اغاز می کنند. اول اینکه موقعیتهایی را که برای اجرای ایده های کار آفرینی وجود دارد تشخیص می دهند یا اینکه برای خود همان کاری انجام می‌دهند که قبلا برای کار فرمای خود انجام می‌دهند.» وی می افزاید: « برای 44 درصد اززنان اینها محرک اولیه است.»


بر اساس مطالعات انجام شده تغییرات عمده ای در این محرک در طول دو دهه اخیر رخ داده است. زنانی که در ده سال اخیر کسب و کاری راه انداخته اند بیشتر تمایل به کسب تجربه حرفه ای و یا موقعیت های مدیریتی دارند تا موقعیت‌های کارمندی.


"زنان صاحب کسب و کار بیشتر از مردان از داشتن تجربه های ناخوشایند در محیطهای کاری پیشین خود گزارش می دهند و این مسئله در طی سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته است. با توجه به نظر Sheilawelingron رئیس کاتالیست(Catalyst): افزایش چشمگیری در تعداد زنانی که در شغل‌های قبلی خود به بازی گرفته نمی شدند مشاهده می شود. پنجاه و یک درصد از زنان صاحب کسب و کار دارای سابقه قبلی کاری، آرزوی داشتن انعطاف پذیری بیشتر را به عنوان دلیل اصلی ترک مشاغل قبلی خود ذکر می کنند و در حالیکه 29 درصد وجود سقف شیشه‌ای (glass-ceiling) را به عنوان دلیل اصلی ذکر کرده اند. 44 درصد از این افراد اظهار داشته اند که احساس می‌کردند حضورشان با ارزش و مفید نبوده است. جمله« تو از طرف روسا و ناظرین خود جدی گرفته نمی شوی» تجربه همیشگی یک سوم از این زنان است. بیشتر از نیمی از آنان (58%) می گویند هیچ چیز نمی تواند آنان را به دنیای کار قبلی باز گرداند، در حالیکه 24% پول بیشتر و 11% انعطاف پذیری بیشتر را عواملی دانسته‌اند که می تواند موجب بازگشت آنان به مشاغل وشرکت های قبلی شود.


احتمال شروع کسب و کاری مرتبط با زمینه قبلی کاری برای زنانی که در سالهای اخیر صاحب کسب و کار شده اند و ا فرادی که در راس کمپانیهای پر فروش قرار دارند بسیار بیشتر از کسانی است که در گذشته وارد کسب و کار شده اند. Linda k.paresky رئیس کمیته راه های کارآفرینی می گوید :«در این مطالعه همچنین آشکار می کند که در حالیکه کسب و کار هایی که توسط مردان آغاز می شود اکثرا به مشاغلی که قبلا داشته اند ارتباط نزدیک دارد، اغلب زنان یا کسب وکار کاملا غیر مرتبط با مشاغل قبلی خود آغاز می کند و یا علائق شخصی خود را در حرفه خود دنبال می کنند.» زنان صاحب کسب و کار (14%) بیشتر از مردان (2%) علائق شخصی خود را در کسب و کارشان پیگیری می کنند. ا ین مطالعه همچنین نکات زیر را آشکار می کند:


- اکثر کارآفرینان دارای سابقه کاری قبلی در بخش خصوصی هستند، که از میان زنان کمتر از مردان از شرکت معتبر جدا شده و بیشتر تجربه کار را به صورت غیر انتفاعی داشته اند.
- زنانی که در ده سال ا خیر کسب و کاری راه انداخته اند بیشتر از مشاغل مدیریتی آمده اند تا از مشاغل کارمندی.
- زنان بیشتر از مردان تمایل دارند که کسب و کاری راه بیاندازند تا کسب و کاری را خریداری کنند .
- از نظر زنان کار آفرین رئیس خود بودن و داشتن آزادی های بیشتر جزو مهمترین مزایای کار آفرینی است در حالیکه حل و فصل مشکلات کارمندان گذراندن ساعت های متوالی میان آنان جزو بدترین معایب ذکر شده است.


Heidi.G.Miller رئیس دفتر مالی گروه Travelers می گوید:«این نکته که که چرا زنان مشاغل کارمندی را برای خلق محیطهای کاری جدید – که جوابگوی نیازشان باشد – ترک می کنند، اهمیتی حیاتی برای شرکتهای بزرگ و معتبر آمریکایی دارد.» او میافزاید: نتیجه این امر می‌تواند به فراهم کردن اطلاعاتی برای خدمت رسانی بهتر به زنان کار آفرین کمک کند.


منبع مقاله: Entrepreneurial Ideas Motivate Women to Start a Businesses

  (منبع اصلی :تفاهم نیوز)
[ ۱۳٩۱/۱/٩ ] [ ٥:۱٠ ‎ب.ظ ] [ سمیرا رهبر ] [ نظرات () ]

داستان زندگی یکی از زنان معاصر و مصمم ایرانی که در راه آرزویش از این جهان رخت بر بست:

لیلا اسفندیاری کجوری راد (۲۷ بهمن ۱۳۴۹ - ۳۱ تیر ۱۳۹۰) کوهنورد ایرانی بود که سابقهٔ صعود به قله دشوار نانگا پاربات را به عنوان اولین زن ایرانی در کارنامه داشت. صعودی که از سوی فدراسیون کوه نوردی جمهوری اسلامی ایران هرگز پذیرفته نشد. [۱] دراین صعود، سرپرست گروهی بود که تمام اعضایش مردان زبده کوهنوردی ایران بودند. وی همچنین برای صعود به قله کی۲ تلاش کرده بود.

لیلا اسفندیاری در ۳۱ تیرماه ۱۳۹۰ پس از صعود موفق به قله ۸۰۳۵ متری گاشربروم ۲، از قلل قراقروم پاکستان در رشته کوه هیمالیا، دقایقی پس از صعود حین بازگشت، روی شیب یخی زیر قله دچار حادثه شد و پیکر وی پس از ۳۰۰ متر سقوط در ارتفاع نزدیک به ۷۷۰۰ متری جبهه پاکستان در مکانی خارج از مسیرمتوقف شد. او وصیت کرده بود اگر افتادم، بگذارید بمانم. می‌خواهم «بام جهان» آرامگاه ابدی‌ام باشد.

وی در رشته میکروبیولوژی تحصیل کرده و کوهنوردی را از سال ۷۹ آغاز کرده بود و در سال ۸۱ به عضویت باشگاه اسکی و کوهنوردی دماوند در آمد. اولین صعود وی به قلل بالای ۸۰۰۰ متر در سال ۸۷ و با صعود به قله نانگاپاربات (۸۱۲۶ متر) صورت گرفت که در این صعود دیگر کوهنورد ایرانی، سامان نعمتی جان خود را از دست داد. در سال ۸۹ نیز تا ارتفاع ۷۵۶۵ متری قله کی۲ صعود کرد که به دلیل هوای نامساعد همه گروه مجبور به بازگشت شدند.

وجه مشخص صعودهای وی به هیمالیا، تأمین هزینه صعودها شخصاً و بدون کمک‌های دولتی بوده‌است تا جایی که به گفته خود برای صعود به قله مجبور شده‌است خانه خود را بفروشد.

سال ۱۳۸۱ لیلا اسفندیاری به عنوان اولین زن ایرانی موفق به پیمایش کامل غار پراو (کرمانشاه) شد. ولی همچنین در اکسپدیشن بین المللی سال ۲۰۱۰ میلادی در مگالایای هندوستان؛ اکتشافاتی داشته‌است. همچنین عضو هیات موسس انجمن غارنوردان و غارشناسان ایرانیان بوده‌است.

(برگرفته از ویکیپدیا)

[ ۱۳٩۱/۱/٩ ] [ ٤:٠٧ ‎ب.ظ ] [ سمیرا رهبر ] [ نظرات () ]

یکی  از کتابهایی که به من در شناخت بهتر شخصیت خودم بسیار کمک کرد، کتاب              "GODESSES IN EVERY WOMAN "بود که به فارسی نیز به نام "نمادهای اسطوره ای و روانشناسی زنان" توسط خانم "آذر یوسفی" ترجمه شده است.

این کتاب به بررسی شخصیت زنان، براساس مطالعات روانشناس بزرگ سوئیسی "یونگ" و تحقیقات خانم "بولن" که یک روانشناس امریکائی، ژاپنی تبار است می پردازد.

در این کتاب قالبهای شخصیتی، به نام کهن نمونه (ARCHETYPE)، دسته بندی شده اند و از لحاظ جسمی و روحی به شناخت زنان و درک تواناییهایشان و عوالم آنها کمک بسیار می کند.

امیدوارم این کتاب به شما نیز کمک کند و مانند من از خواندن آن لذت ببرید.

[ ۱۳٩۱/۱/۸ ] [ ۱۱:٠۸ ‎ب.ظ ] [ سمیرا رهبر ] [ نظرات () ]

ما جنسی دیگر هستیم، نه جنس دوم یا جنسی ضعیف، که این اسمی است که خودمان بر خود گذارده ایم.

در این وبلاگ من سعی دارم با معرفی توانایی های زنان از طریق معرفی کتاب، مقالات روز این حوزه و آشنائی با فعالیتهای زنان ایرانی به شناخت این جنس کمک کنم تا بتوانیم در کنار یکدیگر برای شناخت هر چه بیشتر تواناییهای خود و حضور در جامعه به پیشرفتهای بزرگتری نائل شویم.

[ ۱۳٩۱/۱/۸ ] [ ۱٠:۱٥ ‎ب.ظ ] [ سمیرا رهبر ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

علاقمند به روانشناسی، مدیریت و ادبیات
موضوعات وب
امکانات وب