و ما زنان
 
پيوندهای روزانه

 

برای توضیح این موضوع ابتدا باید به خصوصیات زنانه و مردانه افراد بپردازیم. در علم روانشناسی امروز علاوه بر طبقه بندی انسانها براساس مرد(male)و زن(female) بودن،  صفات مردانه(masculine) و صفات زنانه (feminine ) نیز مورد توجه قرار می گیرد.

براین اساس علاوه بر مرد یا زن بودن انسانها، می توان خصوصات مردانه یا زنانه در آنها یافت. بعضی از خصوصیات مردانه شامل: محکم بودن،  رقابتی بودن،  هدف مداری، فرماندگی، متکی بودن به خود و هدایتگری است. خصوصیات زنانه نیز اعم از منعطف بودن، همکاری و مشارکت، فرایند محور، متقاعد کننده گی، تواضع و  پیچیدگی می باشد.

مدرسه تجارت استفورد تحقیقاتی در مورد راز موفقیت زنان در محل کسب و کار به عمل آورده است که بر آن اساس زنانی که توانایی استفاده از خصوصیات مردانه و زنانه را همزمان دارا میباشند 1.5 برابر مردان و 2 برابر زنان دیگر موفقیت شغلی کسب می کنند.

همانطور که می دانید دنیای کسب و کار یک دنیای مردانه است و زنها زمان طولانی نیست که به این دنیا وارد شده اند، بنابراین بقا و پیروزی در این محیط در ازای یاد گرفتن راه و روشی است که سالها در آن به کار برده شده است.ما نیز امروزه از اطرافیان خود می شنویم که مثلا خانم امینی رفتاری مردانه دارد و یا وقتی که با خانم افشار کار می کنم احساس می کنم با یک مرد همکار هستم.

بنابر تحقیقات مدرسه تجارت استفورد زنانی که کنترل خوبی بر خود دارند و می توانند در مواقع لازم رفتاری مردانه (مدعی، خشن، اعتماد به نفس بالا،...)  داشته باشند و در شرایطی دیگر رفتار زنانه( منعطف، همراه و متقاعد کننده ،...) را پیش رو بگیرند موفقیت های بیشتری را در این دنیای مردانه کسب و کار بدست خواهند آورد. بدین ترتیب توانایی سوییچ کردن رفتار در این محیط بر موفقیت زنان بسیار تاثیر گذار است.

 

[ ۱۳٩۳/۱/۳۱ ] [ ٩:٤٢ ‎ق.ظ ] [ سمیرا رهبر ] [ نظرات () ]

 

تحقیقات نشان داده است که زنها اغلب جذب مردهای بد می شوند و در بسیاری موارد در کنار مردی که با آنها بد رفتار می کند میمانند.

برای یافتن دلیل این موضوع باید بدانیم که زنان جذب چه صفاتی از یک مرد می شوند؟

زنها معمولا جذب مردهای قدرتمند، درشت هیکل، دارای اعتماد به نفس بالا، مستقل و با اراده می شوند. آنها مردی را می خواهند که پای حرفش بایستد و قدرت کافی برای حمایت از آنها داشته باشد. زیرا زنان در یک رابطه به دنبال آرامش هستند و می خواهند همسرشان به فکر تامین نیازهای زندگی باشد تا آنها آرامش داشته باشند و دغدغه مسائل مختلف را نداشته باشند. آنها می خواهند از آینده نترسند و نگران اتفاقات مختلف نباشند، می خواهند کسی را داشته باشند تا حامی آنها باشد و بتوانند در زندگی به او تکیه کنند.

این خواست زنان به گذشته های دور باز می گردد، زمانیکه زن مشغول نگهداری از بچه ها و پخت غذا بود و مرد مسئولیت شکار و پیدا کردن ابزار مورد نیاز خانواده را بر عهده داشت. زن برای اینکه بتواند مراقب بچه ها باشد و به نیاز های آنها بپردازد باید می دانست که مردی هست که مراقب او و خانواده است و خوراک خانواده را تامین می کند.

بنابراین نیاز زن به آرامش به اعصار گذشته باز می گردد و با وجود گذشت قرنها و تغییر شرایط جامعه نیاز غریضی زنان به اطمینان از شرایط موجود از بین نرفته است و باعث شده آنها به دنبال مردی باشند که توانایی تامین این نیاز را داشته باشد.

بهتر است یکبار دیگر به صفات مورد توجه اکثر زنان در یک مرد بر گردیم ; مردانی قدرتمند، درشت هیکل، مستقل و با اراده. وقتی چنین مردهایی را تصور می کنیم متوجه می شویم که چنین مردانی کمتر آرام ، سر به راه ، مهربان و صبور هستند. آنها معمولا هر چه را که بخواهند انجام می دهند و برای عقاید خود می جنگند.

زنان ترجیح می دهند یک مرد قدرتمند باشد تا بتواند از آنها حفاظت کند تا اینکه وابسته باشد و ضعیف. بنابراین باید فهمیده باشید که چرا ما زنان جذب مردانی می شویم که گاهی خودمان از داشتن آنها تعجب می کنیم!!

[ ۱۳٩۳/۱/٢٦ ] [ ۱٢:٠٦ ‎ب.ظ ] [ سمیرا رهبر ] [ نظرات () ]

مردان مدام به برقراری رابطه جنس ی می اندیشند. این یکی از تصورات زنان نسبت به مردان است. بله این گفته کاملا واقعیت دارد اما زنان باید آگاه باشند که این یکی از خصوصیتهای بیولوژیکی مردان است.در واقع مردان در طبیعت اینگونه طراحی گردیده اند و نباید به آنها به دید موجوداتی شیطانی نگریست. علت دیگر را میتوان در تبلیغات گسترده رسانه ها در فیلمها و آگهی های تبلیغاتی  جستجو کرد که مدام رابطه جنس ی و پورنوگرافی را ترویج میدهند.

 

انگیزش بصری نقش مهمی در تهییج جنس ی مردان ایفا میکند. مردان از لحاظ جنس ی موجوداتی بصری هستند اما زنان بیش از آنکه با نگاه کردن و یا لمس کردن از لحاظ جنس ی برانگیخته گردند، نسبت به کلام و واژه ها و لحن صدا از خود واکنش نشان داده و برانگیخته میگردند. عدم آگاهی نسبت به این تفاوت بارز میان دو جنس میتواند برای زنان و مردان مشکل ساز باشد.

 

تخیلات نیز نقش بسیار قدرتمندی در تهییج جنس ی مردان ایفا میکند.این بدان معناست که مردان بسیار در مورد رابطه جنس ی خیالپردازی میکنند. یافته ها بیانگر آن است که مردان 3 برابر زنان برقراری رابطه جنس ی را در رویاهای خود میبینند.

 

مردان و زنان در سطح انرژی و تمایلات جنس ی نیز با یکدیگر تفاوت دارند. زنان معمولا یک باطری و یا منبع انرژی دارند که تمام کارهای خود را با آن انجام میدهند از قبیل کار، مراقبت و رابطه جنس ی. اما مردان یک باطری تعبیه شده یدک صرفا برای برقراری رابطه جنس ی همواره در اختیار دارند. بدین مفهوم که یک مرد ممکن است مانند یک دونده ماراتون خسته و ناتوان باشد اما کماکان انرژی کافی برای برقراری رابطه جنس ی در اختیار خواهد داشت. اما این سناریو برای زنان هیچ مصداقی ندارد. اما تصور "خیلی خسته برای برقراری رابطه جنس ی" بندرت به ذهن یک مرد خطور میکند. این مسئله به ساختار مغزی زن و مرد مربوط میگردد. میل جنس ی زنان شدیدا به بخش احساسی و عاطفی مغزشان مرتبط است. میل جنس ی مردان کمتر به احساسات مقید است. این تفاوت نیز میتواند تنش جنس ی بزرگی را میان زنان ومردان پدید آورد. اما این نیز یک تمایز بیولوژیکی میباشد.

 

زنان و مردان هر دو تحت تاثیر سیکل هورمونی قرار دارند. اکثر زنان سیکل 28 روزه ای داشته که بروی خلق و خو و تمایلات جنس ی آنان تاثیر گذاراست. مردان نیز دارای سیکل بیولوژیکی هستند. مردان دارای انباشت تستوسترون 3 روزه در بدن خود میباشند. یک مرد معمولی دارای سائق جنس ی 3 روز در میان میباشد. یعنی تمایل دارد حداقل 3 روز در میان رابطه جنس ی داشته باشد. اما این سیکل نیز همچون سیکل زنان در افراد مختلف با یکدیگر تفاوت دارد. البته این موضوع نباید توجیهی برای زیاده خواهی مردان باشد از آنجایی که این تمایلات قابل کنترل میباشد.

 

خیانت جنس ی برای مردان و خیانت احساسی (رابطه صمیمی) برای زنان غیر قابل تحمل است. بدین مفهوم که برای یک مرد حتی تصور خیانت جنس ی همسرش میتواند واکنش شدیدی در وی ایجاد کند. اما در زنان بیشتر از این موضوع هراس دارند که نکند همسرشان آنها را رها کرده و عاشق زن دیگری شود.

 

پیک جنس ی (اوج تمایلات جنس ی) در مردان در سن 18 سالگی و در زنان در سنین 35 تا 40 سالگی میباشد. یکی دیگر از تفاوتهای  فاحش.

 

شدت اورگاسم (اوج لذت جنس ی) در زنان بیشتر از مردان میباشد.

 

کاهش تناوب روابط جنس ی در مردان وزنان واکنشهای متفاوتی ایجاد میکند: در مردان میل جنس ی افزایش یافته، سریعتر تحریک شده و آسانتر به اوج لذت جنس ی میرسند اما در زنان کاملا برعکس است بطوری که میل جنس ی کاهش یافته، به سختی برانگیخته میگردند و رسیدن به اوج لذت جنس ی بسیار دشوار میگردد. یکی دیگر از تفاوتهای مشکل آفرین.

[ ۱۳٩۳/۱/٢٤ ] [ ۱۱:۱٧ ‎ق.ظ ] [ سمیرا رهبر ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

علاقمند به روانشناسی، مدیریت و ادبیات
موضوعات وب
امکانات وب