توصیه های چند زن موفق به جوانان

اگر شما سال‌ها بعد بخواهید به‌خودتان که جوان بوده‌اید توصیه‌ای بکنید چه می‌گوید؟ ساده‌تر این می‌شود که اگر بخواهید به جوان‌ترها توصیه‌ای کنید چه می‌گویید؟ سایتhttp://www.funpatogh.com صحبت‌های ۱۲ زن  موفق و سرشناس را گردآوری کرده‌ است که در اینجا آنها را مرور میکنیم. فقط محض یادآوری این توصیه‌ها مختص جوان‌ها نیست.

توصیه های چند زن موفق به جوانان امروز+عکس
نفیسه معتکف
۵۶ ساله مترجم بیش از ۱۸۰ عنوان کتاب
شناختت را از جهان و آدم‌های اطرافت کامل کن و به خدا بیشتر نزدیک شو، برای هر شکست و ناکامی زود غصه‌دار نشو، از اوقاتت استفاده بهینه بیشتری کن و ذره‌ای از آن را هدر نده. به ظواهر و تجملات زندگی توجه نکن و بگذار با ساده‌زیستی با آرامش زندگی کنی.
توصیه های چند زن موفق به جوانان امروز+عکس
دکتر مینو محرز
 ۶۷ساله متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری و رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران
صبر کن، آنقدر عجول نباش، مهم‌ترین کار تو الان این است که راه درست زندگی‌ات را انتخاب کنی، بگذار اطرافیان کمکت کنند. اشتباهات آنها را تکرار نکن. قدر تمام لحظه‌های کنار هم بودن و باهم بودن به‌خصوص با خانواده را بدان. تصمیم‌های بزرگ تلاش زیاد هم می‌خواهند، پس زود ناامید نشو.
توصیه های چند زن موفق به جوانان امروز+عکس
شرلی مک‌لین
۶۷ ساله بازیگر، برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر زن در سال۱۹۸۴ به‌دلیل فیلم دوران مهرورزی
شاید این حرفم خیلی باعث عصبانیت تو شود اما از کسانی که در مرتبه بالاتری از تو قرار دارند برای پیشرفت راهنمایی بگیر.
توصیه های چند زن موفق به جوانان امروز+عکس
نیک‌فینی
۵۴ ساله نویسنده و شاعر، برنده جوایز متعدد و مهم ادبی و استاد ادبیات دانشگاه کنتاکی
زندگی‌ات را طوری تماشا کن که انگار داری یک فیلم می‌بینی. همه چیز را جذب کن. آنچه می‌بینی، می‌شنوی و حس می‌کنی؛ تک‌تک واژه‌های کار تو را مهر خواهند کرد.
توصیه های چند زن موفق به جوانان امروز+عکس
کری فیشر
۵۶ ساله بازیگر کانادایی فیلم های جنگ ستارگان
اگر بین مصاحبت و همراهی و هرچیز دیگری به خصوص شغلت مجبور به انتخاب شدی اولی را انتخاب کن. این تنها چیزی است که بالقوه تا انتهای راه با تو خواهد ماند. اگر شغلت را انتخاب کنی آن وقت مقدار زیاد و غیرمنطقی از زمان خود را برای اینکه جوان تر به نظر برسی و احساسی داشته باشی که در واقع نداری به هدر خواهی داد.
توصیه های چند زن موفق به جوانان امروز+عکس
فاطمه مقیمی
۵۴ ساله نخستین بانوی کارآفرین ثروتمند ایرانی که مدیر یکی از شرکتهای بین المللی و بزرگ حملونقل است
 به هر کسی به همین راحتی اعتماد نکن و واقع‌بینانه‌تر به زندگی نگاه کن.از خودت به خاطر خیلی چیزها نگذر، برای خودت وقت بیشتری بگذار، به خصوص ورزش کردن و سلامتی! ایده‌ها و نقشه‌هایی را که در جوانی در سر داشتی باید بیشتر تحلیل کنید.هیچ وقت بی‌گدار به آب نزن.
توصیه های چند زن موفق به جوانان امروز+عکس
کتی کوریک
۵۶ ساله از مجریان سرشناس تلویزیونی با درآمد ۴۰ میلیون دلار در سال
سعی کن درباره ورزش اطلاعات بیشتری به‌دست بیاوری. بیشتر همکاران تو درباره ورزش صحبت می‌کنند و اگر بخواهی با آنها ارتباط بهتری داشته باشی، بهتر است درباره مسائل مورد علاقه آنها چیزهایی بدانی. اگر بتوانی ورزش کنی که چه بهتر؛ حتی اگر گلف باشد. برد و باختش خیلی مهم نیست. جدا از سلامت، موضوعی داری که می‌توانی درباره‌اش با افراد صحبت کنی.
توصیه های چند زن موفق به جوانان امروز+عکس
کندی کرالی
۶۳ ساله رئیس بخش سیاسی شبکه لایف
شجاع باش. بیشتر زمان‌ها پاسخ به این پرسش که مگر چه اتفاق بدتری ممکن است رخ دهد؟ این است که چیزی نیست نتوانیم از پس آن برآییم. اتفاقات بدی خواهند افتاد، خوابت نمی‌برد، روزهایت به تعجیل برای حل مشکلات سپری می‌شود اما باید راهی برای مقابله با آنها پیدا کنی که زندگی‌ات را برهم نریزد. باید از آنها هم لذت ببری چون این روزها هرگز برنمی‌گردند.
توصیه های چند زن موفق به جوانان امروز+عکس
آن پاچت
 ۴۸ ساله نویسنده، برنده چند جایزه معتبر ادبی
وقتی به چیزهای بزرگی که دوست داری رسیدی، تازه متوجه می‌شوی که همه آنها چقدر کوچک هستند، حتی یافتن شهر گمشده آتلانتیس زیر دریا هم اتفاق کوچکی است. تمام چیزهایی که الان فکر می‌کنی چقدر مهم هستند(عشق، کار، هنر و پول) آنقدرها مهم نیستند. فکر نکن وقتی نخستین رمان خود را چاپ کردی به همه‌چیز می‌رسی. فکر نکن ۵ کیلو یا ۵ هزار دلار کم یا زیاد همه چیز را عوض می‌کند. قدردان، شکرگزار و مهربان باشد. چیزی مهم‌تر از اینها وجود ندارد.
توصیه های چند زن موفق به جوانان امروز+عکس
سیسیل ریچاردز
۵۴ ساله رئیس سازمان حمایت از خانواده و والدین
با افرادی کار کن که شبیه تو نیستند به‌خصوص آنهایی که فرصت‌هایی کمتر از تو دارند. اینها زندگی‌ تو را غنی خواهند کرد و دنیای تو را به تعادل خواهند رساند. مدت زیادی از زندگی‌ات را به مراقبت از افراد مختلف خواهی پرداخت (به‌عنوان مادر، همسر و دختر). کاری کن که برایت لذت بخش است حتی اگر پختن کیک یا ساز زدن باشد. از همه مهم‌تر اینکه هرگز یک فرصت و موقعیت را از دست نده. همیشه دلیل و توجیهی برای «نه» گفتن وجود دارد و اینکه لباس مناسبی نداری، تجربه کافی نداری، ارتباطات لازم را نداری و… یاد بگیر که همیشه بگویی «بله».
توصیه های چند زن موفق به جوانان امروز+عکس
اوکتاویا اسپنسر
۳۹ ساله بازیگر، برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش دوم زن در سال ۲۰۱۱ به‌‌خاطر فیلم «کمک»
وقتی در بزرگراه‌های شلوغ و پرسروصدای زندگی حرکت می‌کنی همیشه حواست باشد که یک نقشه همراه داشته باشی، باک بنزینت پر باشد و هر وقت لازم شد کنار بزنی و کمی استراحت کنی.


/ 2 نظر / 10 بازدید

[گل]